Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

iva-63 

2017.06.16. - Slavnosti pětilisté růže 2017 - I.díl (pátek)

66 fotek 21 videí 16.6.2017 - zobrazení 111 komentářů
Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově jsou městskou historickou slavností, situovanou do doby panování šlechtického rodu Rožmberků, převážně pak posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Scénáře jednotlivých ročníků vycházejí z významných výročí města Český Krumlov a konkrétních dějinných událostí spjatých s rodem Rožmberků a s tímto městem. Letos to bylo u příležitosti výročí svatby Viléma z Rožmberka s Polyxenou z Pernštejna (r. 1587) a celý program Slavností se nesl v duchu renesance.

Během třídenních Slavností se po městě koná mnoho vystoupení hudebních či tanečních skupin, šermířů, praporečníků, kejklířů ... a nejrůznějších dalších, dost je pamatováno i na děti. Zlatým hřebem Slavností jsou historické průvody. Loni jsem na Slavnosti jen nakoukla na necelý den, viz album http://iva-63.rajce.idnes.cz/2016.06.18._-_Slavnosti_petiliste_ruze_v_Ceskem_Krumlove/ a nadchlo mě to tak, že jsem se rozhodla letos pobýt v Českém Krumlově na celou dobu Slavností a prostě si to užít všechno, včetně večerních a nočních akcí. Bylo to nádherné a určitě tam musím někdy znovu. Nejde jen o jednotlivá umělecká vystoupení, ale o celkovou atmosféru ve městě. Kromě účinkujících může kdokoli přijít v odpovídajícím historickém kostýmu, takže v ulicích můžete pozorovat zajímavé kontrasty např. renesančních oděvů a moderní techniky.

Po dobu Slavností je v historickém centru zvláštní režim, pro vstup do města je nutno zaplatit - a pak můžete pobíhat podle vašeho vkusu, protože zajímavá vystoupení probíhají na různých místech paralelně. Než jsem odjela do Českého Krumlova, pracně jsem si přepsala program do excelové tabulky po čtvrthodinách, a pustila na internetu ukázky všech mně dosud neznámých vystupujících hudebních skupin, abych se rozhodla, které mě zajímají víc, a jak si mám to přebíhání naplánovat. Stejně to ale tak úplně nevyšlo - mrzí mě, že jsem některým skupinám mohla věnovat poměrně málo času - ale i to málo kolikrát stačilo, abych o nich získala pozitivní dojem.

Vše o Slavnostech pětilisté růže viz http://www.slavnostipetilisteruze.eu/

Součástí Slavností je i historický trh, viz album http://iva-63.rajce.idnes.cz/2017.06.16._-_Cesky_Krumlov_-_den%2C_kdy_zacala_slavnost/

Moje videa jsou hodně neumělá, a někdy bohužel přerušená i z vnějších příčin – ale snad spolu s fotkami trochu vykreslí atmosféru Slavností. Alba z dalších dní následují.

Udělejte si ze svých alb kalendář

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.