Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

iva-63 


2017.06.16. - Slavnosti pětilisté růže 2017 - I.díl (pátek)

66 fotek 21 videí 16.6.2017 - zobrazení 111 komentářů
Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově jsou městskou historickou slavností, situovanou do doby panování šlechtického rodu Rožmberků, převážně pak posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Scénáře jednotlivých ročníků vycházejí z významných výročí města Český Krumlov a konkrétních dějinných událostí spjatých s rodem Rožmberků a s tímto městem. Letos to bylo u příležitosti výročí svatby Viléma z Rožmberka s Polyxenou z Pernštejna (r. 1587) a celý program Slavností se nesl v duchu renesance.

Během třídenních Slavností se po městě koná mnoho vystoupení hudebních či tanečních skupin, šermířů, praporečníků, kejklířů ... a nejrůznějších dalších, dost je pamatováno i na děti. Zlatým hřebem Slavností jsou historické průvody. Loni jsem na Slavnosti jen nakoukla na necelý den, viz album http://iva-63.rajce.idnes.cz/2016.06.18._-_Slavnosti_petiliste_ruze_v_Ceskem_Krumlove/ a nadchlo mě to tak, že jsem se rozhodla letos pobýt v Českém Krumlově na celou dobu Slavností a prostě si to užít všechno, včetně večerních a nočních akcí. Bylo to nádherné a určitě tam musím někdy znovu. Nejde jen o jednotlivá umělecká vystoupení, ale o celkovou atmosféru ve městě. Kromě účinkujících může kdokoli přijít v odpovídajícím historickém kostýmu, takže v ulicích můžete pozorovat zajímavé kontrasty např. renesančních oděvů a moderní techniky.

Po dobu Slavností je v historickém centru zvláštní režim, pro vstup do města je nutno zaplatit - a pak můžete pobíhat podle vašeho vkusu, protože zajímavá vystoupení probíhají na různých místech paralelně. Než jsem odjela do Českého Krumlova, pracně jsem si přepsala program do excelové tabulky po čtvrthodinách, a pustila na internetu ukázky všech mně dosud neznámých vystupujících hudebních skupin, abych se rozhodla, které mě zajímají víc, a jak si mám to přebíhání naplánovat. Stejně to ale tak úplně nevyšlo - mrzí mě, že jsem některým skupinám mohla věnovat poměrně málo času - ale i to málo kolikrát stačilo, abych o nich získala pozitivní dojem.

Vše o Slavnostech pětilisté růže viz http://www.slavnostipetilisteruze.eu/

Součástí Slavností je i historický trh, viz album http://iva-63.rajce.idnes.cz/2017.06.16._-_Cesky_Krumlov_-_den%2C_kdy_zacala_slavnost/

Moje videa jsou hodně neumělá, a někdy bohužel přerušená i z vnějších příčin – ale snad spolu s fotkami trochu vykreslí atmosféru Slavností. Alba z dalších dní následují.

Udělejte si ze svých alb kalendář

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

SLEVA 30 % do 19.02.

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter