Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

iva-63VIP

2018.08.20. - Nahoru po Bílé Opavě

48 fotek 20.8.2018 - zobrazení 63 komentářů
Karlova Studánka - Na paloučku - Nad vodopády Bílé Opavy - Na paloučku - Karlova Studánka (10 km - včetně courání Karlovou Studánkou).

Z Karlovy Studánky jsme se vydaly po naučné stezce proti proudu Bílé Opavy. Přírodní rezervace Bílá Opava byla vyhlášena v roce 1963. Dnes je součástí národní přírodní rezervace Praděd. Obnova naučné stezky proběhla v roce 1989, turisté se setkají postupně s 13 informačními cedulemi. Údolím Bílé Opavy vedou dvě turistické trasy, doporučeno je stoupat po žluté vzhůru a po modré se vracet - nejen proto, že tato místa patří k velmi frekventovaným cestám, na nichž se sotva vyhnete protijdoucím. Ve skutečnosti máte v některých místech co dělat, abyste to sami po mokrých skalách vylezli. Dolů po žluté bych fakt jít nechtěla.

Žlutá turistická značka se řadí mezi nejnáročnější trasy v Jeseníkách. To docela chápu. Je to poněkud dobrodružná stezka - dokud vede pěšinkou mezi padlými kmeny, po kamenech, po žebřících, můstcích - je to dobré. Ale v té nejhořejší části jsem měla docela co dělat, abych po skalách, přes které teče voda, vylezla. A k tomu ovšem poměrně velké převýšení ...

Bílá Opava pramení v sedle mezi Pradědem a Petrovými kameny. Na utváření údolí se v dobách minulých podílela hlavně voda, sníh a led. Vytvořily se tak skalní výchozy, hluboké tůně a vodopády. Nejvyšší vodopád Bílé Opavy měří 7,9 m.

Fotky se mi bohužel moc nepovedly. Bílá Opava je ale krásná.

Mapa: https://mapy.cz/s/331Bf
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron