Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

iva-63VIP

2018.08.20. - Nahoru po Bílé Opavě

48 fotek 20.8.2018 - zobrazení 52 komentářů
Karlova Studánka - Na paloučku - Nad vodopády Bílé Opavy - Na paloučku - Karlova Studánka (10 km - včetně courání Karlovou Studánkou).

Z Karlovy Studánky jsme se vydaly po naučné stezce proti proudu Bílé Opavy. Přírodní rezervace Bílá Opava byla vyhlášena v roce 1963. Dnes je součástí národní přírodní rezervace Praděd. Obnova naučné stezky proběhla v roce 1989, turisté se setkají postupně s 13 informačními cedulemi. Údolím Bílé Opavy vedou dvě turistické trasy, doporučeno je stoupat po žluté vzhůru a po modré se vracet - nejen proto, že tato místa patří k velmi frekventovaným cestám, na nichž se sotva vyhnete protijdoucím. Ve skutečnosti máte v některých místech co dělat, abyste to sami po mokrých skalách vylezli. Dolů po žluté bych fakt jít nechtěla.

Žlutá turistická značka se řadí mezi nejnáročnější trasy v Jeseníkách. To docela chápu. Je to poněkud dobrodružná stezka - dokud vede pěšinkou mezi padlými kmeny, po kamenech, po žebřících, můstcích - je to dobré. Ale v té nejhořejší části jsem měla docela co dělat, abych po skalách, přes které teče voda, vylezla. A k tomu ovšem poměrně velké převýšení ...

Bílá Opava pramení v sedle mezi Pradědem a Petrovými kameny. Na utváření údolí se v dobách minulých podílela hlavně voda, sníh a led. Vytvořily se tak skalní výchozy, hluboké tůně a vodopády. Nejvyšší vodopád Bílé Opavy měří 7,9 m.

Fotky se mi bohužel moc nepovedly. Bílá Opava je ale krásná.

Mapa: https://mapy.cz/s/331Bf

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Vytvořte ze svých fotek

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.