Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

iva-63VIP

2019.07.28. - Jablonné nad Orlicí

27 fotek 28.7.2019 - zobrazení 83 komentářů
Město Jablonné nad Orlicí leží v severovýchodním cípu Čech, v podhůří Bukovohorské hornatiny, nad Tichou Orlicí. Prochází jím silnice č. I/11 vedoucí z Prahy přes Hradec Králové do Ostravy a železniční trať Ústí nad Orlicí – Letohrad – Lichkov, kde se dále větví na Międzylesie (Polsko) a Králíky. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Název obce patrně pochází od středověkého označení „gablona“, jež znamenalo celnice. Podrobně o historii města viz http://jablonneno.cz/historie-mesta/ds-2711/p1=19831

Velkým zaměstnavatelem místních lidí je zdejší podnik Isolit - Bravo, výrobce drobných užitečných elektrospotřebičů pro domácnost (varné konvice, žehličky, šlehače ...) a taktéž zajímavého motorového kolečka "Motúčko". Majitel firmy zásadně hospodaří bez dotací EU a podobných vymožeností, hodně peněz dává na podporu regionu a také na humanitární účely. Dalším výrazným podnikem ve městě je Dřevotvar, výrobce nábytku, ale také dřevěných kuchyňských potřeb (paličky na maso, prkénka, vařečky ...). Prostě podniky z Jablonného jsou užitečné pro běžný život.

V Jablonném nad Orlicí máme stálou "základnu", ač jsme tu nebyly už 4 roky, rády se sem vracíme. S využitím vlaků nebo autobusů lze odtud obsáhnout docela široký kraj - letos jsme se držely spíše jen klidného Suchovršska a jen trochu krásného Králického Sněžníku. V albu jsou fotky sesbírané během našeho 11 dní dlouhého pobytu v tomto příjemném klidném městě.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron